antiviry-blog

5 nejlepších antivirů zdarma

Zabezpečení našeho počítače by mělo být samozřejmostí stejně jako zabezpečení domu, ve kterém žijeme. Pokud se nechcete dostat do nepříjemné situace, je nezbytné používat antivir, který monitoruje dění ve vašem počítači.

Jak ale vybrat vhodný antivir, který by byl dokonce bezplatný?
V současné době existuje několik řešení, která dokáží splnit základní potřeby ochrany počítače a zároveň vám nejsou na obtíž.

Připravili jsme pro vás seznam pěti nejlepších antivirů, které můžete ve vašem počítači užívat, a to zcela zdarma!

1. Avast Free Antivirus

Zřejmě nejčastěji používaný antivirus pocházející z České republiky. Avast Antivirus využívá 230 milionů uživatelů po celém světě. Jako každý antivirus i Avast nabízí základní zabezpečení, které je nezbytné pro ochranu vašeho počítače, domácí sítě a vašich dat. Avast nabízí přehledné uživatelské prostředí, široké možnosti nastavení notifikací a také antimalware ochranu, která je využitelná například v přítomnosti nepříjemných panelů.

Naše doporučení je využívat Avast Free Antivirus na stabilních či silnějších počítačích z důvodů využívání velkého množství operační paměti.
Hodnocení ajťák po ruce: 9/10

Stáhnout

2. AVG AntiVirus Free

Další antivirus původem z České republiky. AVG AntiVirus Free poskytuje základní ochranu před viry a malwarem, navíc také obsahuje nástroj na zlepšení výkonu vašeho systému. Tento antivir je skvělou možností pro uživatele, kteří mají zájem o kvalitní základní ochranu při běžných činnostech, jakými jsou surfování na internetu, práce s e-mailem a trávení času na sociálních sítích.

Hodnocení ajťák po ruce: 7/10

Stáhnout

blog-cta_5-tipu-na-zrchleni-pocitace

3. Avira Free Antivirus

Posledním antivirem je Avira Free Antivirus pocházející z Německa. I tento antivirus zvládá základní ochranu. Jeho další zajímavou funkcí je zobrazit ve vašem prohlížeči hodnocení bezpečnosti právě navštívených stránek.  Avšak stejně jako Comodo Antivirus i Avira postrádá českou lokalizaci. Na druhou stranu se jedná o uživatelsky přívětivý antivir, který  účinně pracuje aniž byste o něm věděli.

Hodnocení ajťák po ruce: 7/10

Stáhnout

4. Comodo Antivirus

Comodo Antivirus nabízí kvalitní bezpečnostní řešení pro ochranu vašeho počítače v reálném čase a podle potřeby důkladně prohledá váš disk. Je také schopný odstranit nalezený malware, viry nebo spyware. I přes množství funkcí, které tento antivirus nabízí však české uživatele odradí chybějící česká lokalizace.

Naše doporučení je využívat antivirus pouze pokročilými uživateli, kterým chybějící česká lokalizace nečiní problém.
Hodnocení ajťák po ruce: 6/10

Stáhnout

5. Windows Defender

Pokud jste majiteli operačního systému Windows 8, 8.1 a 10, sám Microsoft pro vás připravil antivirus s názvem Windows Defender. Ten je automaticky aktivován, pokud se ve vašem počítači nenachází žádný jiný antivirus. Tento antivirus je u mnoha uživatelů velmi populární, zejména z důvodu jeho snadného ovládání a také nenáročnosti na využití operační paměti.

Naše doporučení je využívat Windows Defender pouze u operačního systému Windows 10 z důvodu lepší funkčnosti.
Hodnocení ajťák po ruce: 9/10

blog-cta_5-tipu-na-zrchleni-pocitace

Na závěr všem náročnějším uživatelům internetu, kteří stahují obsah, nakupují online či využívají internetové bankovnictví, doporučujeme zvolit některou z placených verzí těchto antivirů. Placené verze totiž obsahují další potřebné bezpečnostní technologie a nabízí ještě vyšší stupeň ochrany osobních údajů.

Pokud je už pozdě a váš počítač se stal obětí virů, zadejte zakázku na náš portál ajťák po ruce a některý z ajťáků váš počítač zachrání!

blog-cta_5-tipu-na-zrchleni-pocitace

Jeden komentář

Napsat komentář