5 nejlepších emailových klientů zdarma

5 nejlepších emailových klientů zdarma

K tomu abychom měli své emailové schránky pod kontrolou potřebujeme vhodný emailový klient. Samozřejmě, že někteří z nás se spokojí s přístupem přes prohlížeč. Co mají ale dělat náročnější uživatelé, kteří od svého klienta očekávají daleko více než jen čtení emailů?

Trh s emailovými klienty není natolik rozsáhlý, přesto se i zde najde několik alternativ a záleží na samotném uživateli, který klient je pro něj nejlepší a nejužitečnější. My jsme pro Vás připravili hodnocení 5, dle našeho názoru, nejlepších emailových klientů dneška.

Nezaručujeme, že zde najdete i váš oblíbený program, a pokud je tomu tak, zanechte nám komentář s názvem vašeho favorita, rádi se na něj podíváme. 🙂

1. eM Client

I v tomto odvětví najdeme českého zástupce a tím je právě eM Client. eM Client je komplexní aplikace s uživatelský přívětivým a intuitivním rozhraním. V rámci tohoto klientu najdete kalendář, úkoly, kontakty a také integrovaný chat. Pomocí této aplikace se také snadno můžeme přihlásit do vašich dalších sociálních sítí jako je Facebook, MSN, ICQ či Skype. Bezplatná verze vám však dovolí připojit jen 2 emailové účty a pokud jich tedy potřebujete připojit více, musíte si zakoupit plnou verzi.
Stáhnout

Hodnocení ajťák po ruce: 8/10

blog-cta_5-tipu-na-zrchleni-pocitace

2. Mozilla Thunderbird

Jeden z nejznámějších klientů pro vaše emailové schránky, pochází od tvůrců všemi známé Mozilly Firefox. Tato aplikace je snadno ovladatelná a pokryje požadavky i náročného uživatele, který si potrpí na speciální funkce. Pokud vám ani ty nestačí, je možné si doinstalovat některý z doplňků. Vzhled Thunderbirdu si může každý uživatel přizpůsobit dle svého uvážení a pokud si nevíte s něčím rady, je zde rozsáhlá online nápověda. Při vývoji toho emailového klienta byl kladen důraz především na uživatelskou bezpečnost.

Stáhnout

Hodnocení ajťák po ruce: 9/10

3. Opera Mail

Další aplikací, která navazuje na internetový prohlížeč je Opera Mail. Jedná se o přizpůsobitelný emailový klient s mnoha užitečnými funkcemi. Čtení, označování, filtrování zpráv či uspořádání zpráv do vláken je díky této aplikace opravdu velmi jednoduché. Zajímavou a užitečnou funkcí je vestavěná čtečka, která dokáže sledovat novinky na vašich oblíbených webových stránkách.
Stáhnout

Hodnocení ajťák po ruce: 7/10

blog-cta_5-tipu-na-zrchleni-pocitace

4. Microsoft Outlook

Nesmíme zapomenout na zřejmě nejčastěji používaná emailový klient, kterým je Microsoft Outlook. Tento klient je již vestavěný ve vašich operačních systémech Windows 10 a není tak nutné nic instalovat. Jedná se o jednoduchou aplikaci, která navazuje na vzhled dalších aplikací Windowsu. Aplikace sice nenabízí žádné speciální funkce, ale na druhou stranu je její výhodou propojení s celým operačním systémem.

Hodnocení ajťák po ruce: 7/10

5. Bonus na závěr – Nylas

Jednou z alternativ známějších klientů je klient Nylas, který je velmi jednoduchý a jeho ovládání je tak velmi intuitivní. Výhodou tohoto klienta je jeho otevřenost a mohou do něj tedy vznikat doplňky přímo od jeho uživatelů. Do klientu Nylas snadno připojíte schránky z Gmailu, Outlooku, iCloudu, Yahoo a ručně lze přidat jakoukoliv schránku pomocí IMAP. Zajímavou výhodou je funkce Snooze, díky které lze odložit vyřízení e-mailu na později a po nastaveném čase vám připomene jejich odeslání. Další užitečná funkce je Send Later pro odeslání e-mailu ve stanovenou dobu, Tracking pro ověření zda byl e-mail doručen nebo rychlé předpřipravené odpovědi pro opakující se zprávy. Avšak smutnou zprávou pro uživatele Windows je, že je zatím jeho verze ve vývoji. Dle našeho názoru se však vyplatí dostupnost tohoto klienta sledovat.
Stáhnout
Hodnocení ajťák po ruce: 9/10

Zaujal vás některý z emailových klientů? Jak ale přejít z toho stávajícího do nového a neztratit všechny emaily? Pro ajťáky na našem portálu, to není žádný problém. Již více než 500 ajťáků čeká na vaši zakázku.

Pokud máte problém s vaším emailovým klientem zadejte zakázku na náš portál ajťák po ruce a některý z ajťáků vám jistě dokáže pomoci.

3 komentářů

 • Jana Prosinec 8, 2017 Reply

  Jde nějakým způsobem nastavit, aby byl emailový klient (např. eM client) propojen na 2 zařízeních?

  • IT BŘECLAV Leden 10, 2018 Reply

   Ano, jde. Je potřeba, abyste se do poštovní schránky připojovala z obou zařízení prostřednictvím protokolu IMAP. Pak budete s poštou pracovat přímo na serveru (nebude se Vám stahovat do zařízení). Výhoda: Uvidíte tak pořád aktuální mailbox ze všech zařízení. Nevýhoda: Zprávy zůstávají uložené na serveru a zabírají místo v mailboxu, takže budete časem potřebovat nějaký větší mailbox nebo po nějaké době zprávy archivovat do osobních složek uložených v počítači apod.

 • Anoli Květen 7, 2020 Reply

  Dobrý den, máte zkušenost s emailovým klientem zdarma, který ve win 10 umí elektronicky podpis? (Podařil se mi nastavit do Thunderbirdu,ale bohužel při odesílání, zprávu neodešle a hodí chybu). Děkuji.

Napsat komentář