prohlizece-clanek

5 nejlepších prohlížečů zdarma

Webový prohlížeč je program, který používáme nejspíš každý den, stal se tak již součástí našeho života. Je proto důležité, abychom se při práci s ním cítili co nejlépe.

Webových prohlížečů je na trhu opravdu spousty, záleží na preferencích jednotlivých uživatelů, který se jim zalíbí nejvíce. My jsme pro Vás připravili hodnocení 5 nejčastěji používaných a zřejmě i nejpopulárnějších prohlížečů dneška.

Nezaručujeme, že zde najdete i váš oblíbený prohlížeč, a pokud je tomu tak, zanechte nám komentář s názvem vašeho favorita, rádi se na něj podíváme. 🙂

1. Google Chrome

Google Chrome je webový prohlížeč společnosti Google. V desktopové verzi nabízí standardní funkce jako změnu velikosti písma, záložky, správu hesel, podporu více jazyků, přizpůsobení vzhledu a možnost doinstalovat různá rozšíření. Prohlížeč podporuje anonymní režim, ve kterém nezanechává stopy v historii prohlížení, historii vyhledávání, v souborech s cookies. Dále nabízí velmi dobrou návaznost na ostatní aplikace Googlu, jako je Gmail, kalendář, YouTube, překladač, Google disk atd. Na přelomu dubna a května 2012 překonal v oblíbenosti Internet Explorer a stal se tak globálně nejpoužívanějším internetovým prohlížečem.

Stáhnout

Hodnocení ajťák po ruce: 9/10

blog-cta_5-tipu-na-zrchleni-pocitace

2. Mozilla Firefox

Mozilla Firefox je svobodný webový prohlížeč, který vyvíjí ve spolupráci se stovkami dobrovolníků Mozilla Corporation, dceřiná společnost nadace Mozilla Foundation. Záměrem původního tvůrce, Mozilla Foundation, bylo vytvořit malý, rychlý, jednoduchý a vysoce rozšiřitelný webový prohlížeč. Firefox je nyní společně s e-mailovým klientem Mozilla Thunderbird nejdůležitějším projektem Mozilla Corporation. Mozilla Firefox přináší všechny skvělé funkce, které učiní vaše prohlížení webu lepším. V Mozille neustále hledají způsoby, jak prohlížení webu učinit jednodušším a více efektivním. Jedná se také o prohlížeč, který byl postaven pro lidi, ne pro zisk.

Stáhnout

Hodnocení ajťák po ruce:
9/10

3. Opera

Opera je webový prohlížeč, který vyvíjí norská firma Opera Software. Opera je rychlý, uživatelsky velmi příjemný internetový prohlížeč, u kterého si můžete snadno měnit vzhled. Příjemné jsou také klávesové zkratky, integrované blokování reklam, režim úspory energie baterie a bezplatná VPN.
Nejnovější verze Opery kladou velký důraz na bezpečnost a výrazně zjednodušují práci s certifikáty.

Mimo jiné Opera získala vedoucí pozici jako prohlížeč pro „chytré“ mobilní telefony a PDA. Používá se také na platformách iTV a probíhá vývoj ve spolupráci s IBM na hlasovém ovládání.

Stáhnout

Hodnocení ajťák po ruce: 8/10

4. Microsoft edge

Edge je webový prohlížeč vyvíjený firmou Microsoft. Ve Windows 10 pro počítače, tablety a chytré telefony nahradil jako výchozí prohlížeč starší Internet Explorer. Edge je menší, efektivnější prohlížeč postavený na webových standardech. Nabízí možnost psát poznámky přímo na webové stránky a následně je sdílet s ostatními. Microsoft v současné době však neplánuje zpřístupnit tento prohlížeč pro jiné operační systémy než je Windows 10.

Hodnocení ajťák po ruce:
7/10

blog-cta_5-tipu-na-zrchleni-pocitace

5. Vivaldi

Vivaldi je internetový prohlížeč, který navazuje na předešlé verze Opery. Poskytuje chytřejší uspořádání karet s právě otevřenými webovými stránkami, integruje pokročilého správce záložek a umožňuje vytvářet a ukládat poznámky.

Z bočního panelu lze přistupovat k již zmíněným záložkám a poznámkám, vytvářet snímky obrazovky nebo ukládat důležité kontakty. Zajímavá je také rozsáhlá podpora pro klávesové zkratky. I přes to, že Vívaldi zatím není příliš rozšířený, tak se jedná se o velmi zajímavou alternativu, kterou mohou ocenit převážně pokročilí uživatelé.

Stáhnout

Hodnocení ajťák po ruce: 7/10

Zaujal vás některý z prohlížečů? Jak ale přejít z toho stávajícího do nového a neztratit všechny záložky? Pro ajťáky na našem portálu, to není žádný problém. Již více než 400 ajťáků čeká na vaši zakázku.

Pokud máte problém s vaším prohlížečem, obsahuje-li například spoustu zbytečných toolbarů a rozšíření, zadejte zakázku na náš portál ajťák po ruce a některý z ajťáků vám dokáže pomoci.

zadat-zakazku

Napsat komentář