5 tipů jak zlepšit wifi sít

5 tipů jak zlepšit WiFi síť

Trápí vás slabé pokrytí Wifi sítě ve vaší domácnosti? Jak to vyřešit? Posadit se s počítačem hned vedle routeru, není zrovna nejpohodlnější řešení. Připravili jsme pro vás proto 5 tipů, díky kterým můžete výkon vaší domácí sítě až zněkolikanásobit. 

1. Wifi extender

Skvělým pomocníkem pro zvýšení dosahu vaši wifi sítě může být Wifi extender. Jedná se o zařízení, které se nejdříve spáruje s vaší Wifi sítí, následně ho zapojíte na vhodné místo do elektrické zásuvky  a on se postará o poslání a zesílení signálu. Cena zařízení se pohybuje v rozmezí od 250 do 700 Kč, je však na vás, jaké zařízení si vyberete.

Ajťák po ruce doporučuje: odkaz

2. Nová anténa

Ke zvýšení dosahu Wifi sítě může také pomoci nákup silnější resp. výkonnější antény. Při výběru nové antény je potřeba brát ohled na její specifikaci tak, aby byla kompatibilní s vaším routerem. Některé antény navíc obsahují i delší přípojný kabel, což může přijít vhod pro její lepší umístění.

Ajťák po ruce doporučuje: odkaz

blog-cta_5-tipu-na-zrchleni-pocitace

3. Změna kanálu

S tímto problémem se mohou setkávat převážné lidé žijící v panelových domech, či na místech, kde se může nacházet na malém prostoru více Wifi sítí. V takový situacích může z důvodu větší koncentrace Wifi routerů docházet ke vzájemnému rušení a oslabování signálu či rychlosti přenosu. Pokud se vy sami setkáváte s tímto problémem, je vhodné vyzkoušet nastavit router na jiný vysílací kanál. Jak na to? Přihlaste se do administrativy routeru a u položky „Wifi channel“ zvolte jiný kanál z nabízeného seznamu.

4. Umístění routeru

Samotný router by měl být umístěn do středu vašeho bytu. Pokuste se tedy ve svém bytě najít co nejvhodnější místo tak, aby k němu byla všechna nejčastěji připojená zařízení přibližně stejně daleko. Router by také měl být umístěn nejlépe metr a výše nad zemí s vertikálně nasměrovanou anténou. Rozhodně se tedy vyhněte umístění routeru na podlahu, do různých skříněk, či na místo, kde by mohl být vycházející signál rušen.

blog-cta_5-tipu-na-zrchleni-pocitace

5. Šířka pásma

Běžně je šířka pásma vysílaného našim routerem sdílena všemi zařízeními v naší síti. To znamená, že každé zařízení využívající aplikace s vysokými nároky na šířku pásma, například klienty torrentu nebo jiného softwaru typu P2P, ovlivní ostatní zařízení.  Může tedy docházet k negativnímu dopadu na výkon celé sítě. Jak tomu však zabránit? V administraci routeru existuje funkce IP QoS, která je navržena tak, aby minimalizovala dopad způsobený silným zatížením připojení. Díky této funkci můžeme každému zařízení přiřadit určitou šířku pásma, což znamená, že počítače budou mít na sebe vzájemně menší dopad.

Zaujal vás některý z našich tipů? Nevíte však jak ho aplikovat? Pro ajťáky na našem portálu to není žádný problém! Již více než 500 ajťáků čeká na vaši zakázku. Pokud máte problém s vaší domácí sítí, zadejte zakázku na náš portál ajťák po ruce a některý z ajťáků vám jistě dokáže pomoci.

6 komentářů

 • Ato Duben 14, 2017 Reply

  Zajímavé informace…

 • Ato Duben 14, 2017 Reply

  Zajímavé informace pro mne

 • zgo Květen 30, 2017 Reply

  Jo už jsem viděl desítky pitomců co měnili antény na routeru a neuvědomili si že problém je v pidianténce jejich notebooku. Wifisíť je tak silná jak je její nejslabší článek.

 • Zipiik Červen 13, 2017 Reply

  Dodal bych jedno zlate pravidlo – co muzete, pripojte dratem. Neni duvod mit televizi, konzoli, mediabox nebo velke PC pripojene bezdratove. Kdyz nemate po ruce ethernetovou zasuvku, zkuste ethernet over power. Stejne tak signal do wifi extenderu privadejte bud dratem nebo si aspon priplatte za dvoukanalove extendery, ktete pouzivaji 1 kanal na komunikaci s AP a druhy pro pripojeni se zarizeni. U jednokanalovych okamzite ztracite polovinu kapacity pasma.

 • jindra Červen 27, 2017 Reply

  Body 1 a 2 jsou k nicemu. Extender je opakovač který sice nepatrně prodlouží pokrytí ale minimálně o půlku klesne propustnost. Čím silnější dipól anténa tím má ostřejší vyzařovací diagram a spíš se mu pak s počítačem vyhněte… Jediné funkční řešení je vice AP ale propojených kabelem na různých kanálech.

 • Pingback: Blog – ajťák po ruce | Co jste se dozvěděli za měsíc březen? - Blog - ajťák po ruce

Napsat komentář