Jak odstranit hesla v prohlížeči

Jak odstranit hesla v prohlížeči?

Máte ve vašem prohlížeči uložené přihlašovací údaje pro přístup do emailů, sociálních sítí či do internetového bankovnictví? Pokud ano, měli byste být velice pozorní, neboť se může jednat o hrozbu zneužití vašich citlivých dat. Jak ale již uložené přihlašovací údaje odstranit? Připravili jsme pro vás krátký návod jak odstranit hesla v prohlížeči Google Chrome.

blog-cta_5-tipu-na-zrchleni-pocitace

Proč odstranit hesla?

Zanechávat uložené přihlašovací údaje ve vašem prohlížeči je hrozbou, jelikož každý uživatel vašeho počítače může získat přístup k vašim datům. V případě odcizení zařízení se jedná o ještě větší riziko. Je tedy vhodné hesla pro důležitější a významnější služby, jako je internetové bankovnictví, email či sociální sítě nikdy neukládat, i když vám to váš prohlížeč rád nabízí.

Jak na to?

Postup, jak smazat uložené údaje, je velmi jednoduchý a nezabere vám více než 2 minuty. Jak na to se dozvíte pomocí následujícího návodu. Návod je přizpůsoben pro internetový prohlížeč Google Chrome, pokud používáte jiný prohlížeč, návod by měl být velice obdobný. Případně zadejte zakázku na náš portál ajťák po ruce a některý z ajťáků vám rád pomůže.

1. Spusťte webový prohlížeč Google Chrome a otevřete nabídku nastavení. Zde najdete možnost „Další nástroje“ – „Vymazat údaje z prohlížeče“.

2

2. Z nabídky možnosti si můžeme vybrat jaké údaje mají být smazány.
3

3. Jelikož nám jde o smazání přihlašovacích údajů, zvolíme pouze položku „Hesla“ a potvrdíme tlačítkem „Vymazat údaje o prohlížení“.

4

blog-cta_5-tipu-na-zrchleni-pocitace

4. A je to! Hesla jsou smazána.
5

Tip na víc:

1. Pokud nechcete smazat všechna vaše hesla, můžete pomocí jednoduchého správce smazat pouze ty údaje, které chcete, a to pomocí možnosti „Spravovat hesla“.
6

2. Zde vidíme seznam uložených hesel z jednotlivých webových stránek.

7

3. Kliknutím na „tři kolečka“ se objeví možnost heslo smazat.

Jeden komentář

  • Ilona Srpen 29, 2017 Reply

    Dobrý den? chci se zeptat jak odstranit hesla v prohlížeči. Návod na google chrome tu už je ale já potřebuji na seznam. Konkrétně na email. Děkuji předem.

Napsat komentář