Jak vyfotit obrazovku

Jak vyfotit obrazovku?

Stává se Vám, že chcete někomu poslat právě zobrazenou informaci na obrazovce vašeho počítače a nevíte jak na to? Máme pro vás řešení. Pomocí našeho krátkého návodu se dokážete podělit s jakoukoliv informací s vašimi přáteli.

blog-cta_5-tipu-na-zrchleni-pocitace

Jak to funguje?

Každý běžný počítač podporuje klávesovou funkci pojmenovanou Print Screen, což můžeme přeložit jako „vyfocení obrazovky“. Právě pomocí této funkce a běžného editoru obrázků dokážeme informaci uložit do obrázkového souboru, který můžeme následně komukoliv poslat.

Jak na to?

Nejprve si otevřeme vhodný grafický editor, který použijeme pro vložení obrázku. Pro naši potřebu si vystačíme s Malováním, které najdete v nabídce Start – Příslušenství.

 

malování

 

Následně si otevřeme například webovou stránku, na které chceme informaci „vyfotit“. Funkci aktivujeme pomocí tlačítka na vaši klávesnici nesoucí zkratku PrtSc. Toto tlačítko se nejčastěji nachází v horní liště vedle klávesnice F12. Stisknutím dané klávesy dojde k „vyfocení“ obrazovky.

 

vyfocená obrazovka

 

Nyní si znovu otevřeme malování a „vyfocený“ obrázek vložíme do editoru pomocí klávesové zkratky CTRL + V.

 

vyfocena obrazovka vložení

blog-cta_5-tipu-na-zrchleni-pocitace

Teď už nám stačí jen obrázek uložit. Uložení provedeme v editoru pomocí tlačítka Soubor – Uložit jako – Zde vybereme vhodný formát, například PNG a zvolíme destinaci kam se má obrázek uložit.

 

uložit obrazovku

 

A je to! 🙂 Nyní stačí už jen obrázek poslat. 🙂

5 komentářů

Napsat komentář