slovník ajtaka 2

Slovník ajťáka #2

O čem to vlastně ti ajťáci mluví? Přiznejme si, že někdy je opravdu složité všem těm cizím výrazům rozumět. A proto přinášíme slovník ajťáka, ve kterém vám objasníme několik ajťáckých výrazů.

1. iOS

iOS, je mobilní operační systém vytvořený společností Apple. Tento systém nalezneme na několika zařízeních a to na mobilních telefonech iPhone, hudebních přehrávačích iPod touch, tabletech iPad a také na Apple TV. Celý operační systém je velmi uzavřený a jiné zařízení než výrobky společnosti Apple nejsou s iOS kompatibilní.
blog-cta_5-tipu-na-zrchleni-pocitace

2. Andorid

Je nejrozšířenější operační systém (software) s více než 80% podílem na trhu. Android nalezneme na  mobilnách telefonech, tabletech, televizích a dalších chytrých zařízení. Za vývoje tohoto operačního systému stoji společnost Google.

3. Instagram

Instagram je mobilní sociální síť pro sdílení fotografií a videí. Znakem instagramu je aplikování na pořízenou fotografii jeden z mnoha nabízených filtrů a následné připojení hashtagu. Aplikace nabízí sdílet také tzv. Stories, což jsou krátké úryvky obsahu které z vašeho profilu po určitém čase zmizí. Pomocí aplikace můžete také provádět živá vysílání.

blog-cta_jak-smazat-zbytecne-soubory-2

4. Spotify

Spotify je hudební služba, která nabízí poslouchání hudby pomocí jejího streamování, tato služba tedy vyžaduje přístup k internetu. V aplikaci si můžete hudbu vybírat dle názvu, interpreta, žánru, tvořit si vlastní seznamy či sledovat, co poslouchají ostatní uživatelé. Spotify je dostupná jako aplikce do vašeho mobilu, tabletu, počítače a také pomocí internetového prohlížeče.
blog-cta_5-tipu-na-zrchleni-pocitace

5. Netflix

Jedná se o službu poskytující streamovaná videa a pro její chod je tedy potřeba internet. Netlfix nabízí svým uživatelům a předplatitelům možnost shlédnout velké množství filmů a seriálů. Videoobsah můžete následně sledovat pomocí mobilních aplikací či pomocí vašeho prohlížeče.

Napsat komentář