slovník ajtaka3

Slovník ajťáka #3

O čem to vlastně ti ajťáci mluví? Přiznejme si, že někdy je opravdu složité všem těm cizím výrazům rozumět. A proto přinášíme slovník ajťáka, ve kterém vám objasníme několik ajťáckých výrazů.

1. Fake News

Fake news neboli nepravdivé zprávy je typ žurnalistiky šířící dezinformace, které záměrně upravují skutečnosti a smyšlené texty vydávají za fakta s cílem ovlivnit čtenáře. Hlavním médiem těchto zpráv se poslední dobou stávají převážně řetězové emaily či sociální sítě. Velké technologické společnosti jako je Google či Facebook se již snaží s tímto fenoménem bojovat.
blog-cta_5-tipu-na-zrchleni-pocitace

2. Mileniálové

Jedná se o generaci lidí, kteří dosáhli dospělosti na přelomu 21.století. Mileniálové vyrostli v obklopení moderních technologií a mohli tak pečlivě sledovat jejich rozvoj. Tato generace je mnohem tolerantnější k rozdílům, nebojí se následovat svoje sny a mívá mnohem větší ambice než předchozí generace. Avšak se také jedná o generaci, která díky technologiím získala nespočet možností v rozhodování, co budou v životě dělat, což se pro ně často stává svazujícím.

3. Blog

Slovo „blog“ vzniklo spojením anglického výrazu „web log“, což můřeme přeložit jako „webový zápisník“. Jedná se o webovou stránku obsahující příspěvky většinou jednoho autora (bloggera). Nejčastěji jsou příspěvky na blogu řazeny dle jejich aktuálnosti a rozděleny do několika kategorii.

blog-cta_jak-smazat-zbytecne-soubory-2

4. Vlog

Jedná se o zkratku termínu „Video blog“. Vlog je ve své podstatě blog, který obsahuje videoobsah. Mezi druhy tohoto obsahu můžeme zařadit instruktážní videa, shrnutí novinek, videa zcestování či hraní her. Hlavním médiem vlogů se stal portál Youtube, díky němuž se mohou v dnešní době lidé vlogováním i živit.
blog-cta_5-tipu-na-zrchleni-pocitace

5. Troll

Troll je převážně anonymní uživatel internetu provokující ostatní uživatele v různých diskuzích či chatech tak, aby na jeho provokování reagovali. Uživatel záměrně reaguje například zasíláním příspěvků k vážným tématům, opačných názorů, hanlivých hlášek a podobně, jejichž hlavním smyslem je vyprovokovat ostatní uživatele k emotivní odezvě.

Jeden komentář

  • film izle Leden 16, 2021 Reply

    I really like your writing style, fantastic information, regards for posting : D. Gisela Caryl Daniela

Napsat komentář