jak přidat uživatele

Videonávod: Jak přidat nového uživatele

Využívají váš počítač i jiní členové domácnosti? Vy však nechcete, aby viděli vaše dokumenty nebo používali vaše programy? Založte pro každého člena domácnosti vlastní účet a budete mít vystaráno. Připravili jsme pro vás videonávod pomocí kterého, budete schopni přidat dalšího uživatele na váš počítač.

blog-cta_5-tipu-na-zrchleni-pocitace

Proč mít na počítači více uživatelů?

Pokud váš počítač využívá více lidí, je vytvoření nových uživatelů ideální. Ke každému uživatelskému účtu nastavíte přihlašovací jméno a heslo a zajistíte tak jeho bezpečné užívání. Každý uživatel bude mít automaticky vytvořen vlastní pracovní adresář a nebude mít tak přístup k souborům jiných uživatelů. Pokud mají na váš počítač přístup například děti, určitě nechcete aby vám omylem smazaly důležité dokumenty či fotky z dovolené. Vytvořte jim tedy vlastní účet a mějte vše pod kontrolou.

blog-cta_5-tipu-na-zrchleni-pocitace

Samozřejmě existuje několik způsobů, jak nejlépe naše soukromí chránit. V rámci našich budoucích článků se dozvíte několik dalších tipů či návodů, jak své soukromí nejlépe ochránit. Pokud jste se již však stali obětí „hackerského“ útoku či jiného nežádoucího softwaru, zadejte zakázku na náš portál ajťák po ruce a některý z ajťáku vám rád pomůže počítač zabezpečit.

Jak na to?

Postup je velmi jednoduchý a nezabere příliš času. Účet můžete navíc následně upravit a nastavit mu například jiné jméno, heslo či jeho typ, více se dozvíte v našem videonávodu. Nezapomeňte také nastavit silné heslo, aby byl váš počítač co nejvíce zabezpečen. Jak již nastavené heslo změnit se dozvíte v našem předchozím videonávodu.

Napsat komentář