flash disk

Videonávod: Jak naformátovat flash disk?

Všechno jste smazali a stále se vám zdá, že váš flash disk neposkytuje úložnou kapacitu, jakou by měl? Jak získáte zpět své ztracené megabyty či gigabyty? Tentokrát jsme pro vás připravili videonávod pomocí kterého, zvládnete naformátovat váš flash disk a získat tak více úložného prostoru.

blog-cta_5-tipu-na-zrchleni-pocitace

Proč naformátovat flash disk?

V rámci používání flash disku na více zařízeních zároveň jako jsou například počítače, televize, dvd rekordéry či herní konzole, dochází k ukládání jejich pracovních souborů na flash disk, které pak mohou snižovat jeho kapacitu. Běžný uživatel tyto dočasné soubory však nevidí, neboť jsou nastaveny jako skryté a nezobrazují se tak v klasickém průzkumníku souborů. Formátování má za cíl smazat veškerá data uložená na vašem flash disku a pokud tedy chcete získat váš úložný prostor zpět, doporučujeme jednou za čas toto formátování provést.

Jak na to?

Postup je velmi jednoduchý a nezabere příliš času. Vše se dozvíte v našem videonávodu. Typ formátování je třeba zvolit dle toho, na co flash disk budete používat. Zatímco typ formátu Fat32 je vhodný spíše pro menší soubory, formát NTFS je ideální řešení pro soubory větší jak 4 GB. Nicméně pokud si nevíte rady, již více než 400 ajtáků je připraveno na vaši zakázku.

blog-cta_5-tipu-na-zrchleni-pocitace

Upozornění:

Formátování způsobí nenávratné smazání všech dat na vašem flash disku.

Napsat komentář